Skip to content Skip to footer

O nas

Ikony Jazzu to prowadzony przez Agencję Artystyczną Perspektywy renomowany cykl koncertów największych gwiazd światowego jazzu.

Razem z największymi artystami odwiedzamy piękne obiekty koncertowe, w największych polskich miastach, aby dostarczać naszym odbiorcom jazz na najwyższym poziomie. Projekt narodził się wraz z pierwszym koncertem w roku 2017, kiedy w gdańskim Starym Maneżu zabrzmiała fantastyczna Urszula Dudziak. To wydarzenie stało się iskrą, która zapoczątkowała nasz cykl koncertów, goszczących wielkie gwiazdy jazzu nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

Misją Ikon Jazzu jest prezentacja międzynarodowego, jazzowego universum i dostarczenie słuchaczom w całym kraju niezapomnianych, muzycznych doznań. To także tworzenie społeczności miłośników jazzu oraz popularyzacja wiedzy o tej muzyce, przy pomocy naszych mediów społecznościowych. Do tej pory gośćmi Ikon Jazzu byli tacy renomowani muzycy jak Pat Metheny, John Scofield, John McLaughlin, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Jan Garbarek, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak i wielu innych.

To jeszcze nie wszystko! Przed nami wiele wspaniałych koncertów i zaproszonych artystów. Nieustannie pracujemy nad kolejnymi koncertami, a ogłoszenie kolejnych artystów jest jedynie kwestią czasu.

Dołącz do społeczności „Ikony Jazzu” i odkrywajmy razem świat najpiękniejszej muzyki. Świat Ikon Jazzu.

Sprawdź nasz kalendarz wydarzeń

Biuro

Agencja Artystyczna Perspektywy
ul. Armii Krajowej 74/9
81-844 Sopot

Dołącz do newslettera

Ikony Jazzu © 2024. All Rights Reserved.